0902 123 456

Závlahy, závlahové systémy

Množstvo spokojných zákazníkov považuje za najväčšiu výhodu automatických závlahových systémov, šetrenie svojho času a práce, ktorú by museli vynaložiť pravidelne za slnečného počasia pokiaľ by chceli požadovanú kvalitu trávnika a rastlín.

My Vám ponúkame ďaľšie výhody:

  • Úspora vody

pri správnom naprogramovaní závlahy sa dostane presne toľko vody, koľko je momentálne potrebné. Naviac v prípade dažďa sa závlaha automaticky zablokuje

  • Väčšia kvalita

celý závlahový systém je profesionálne navrhnutý tak, aby dodal jednotlivým rastlinám a trávniku rovnomernú a presne požadovanú dávku.

 

ZÁVLAHY

Naša firma už roky buduje zavlažovacie systémy rôznych značiek ako napríklad Hunter, K-rain, Rain Bird, Toro a t.ď. Celý závlahový systém je profesionálne navrhnutý tak, aby dodal jednotlivým rastlinám a trávniku rovnomernú a presne požadovanú dávku vody. Pri správnom naprogramovaní závlahy sa dostane presne toľko vody, koľko je momentálne potrebné. Naviac v prípade dažďa sa závlaha automaticky zablokuje. V súčasnosti je už šandartom pokiaľ chceme dosiahnúť pekný trávnik mať vybudované zavlažovanie trávnika. Poväčšine je závlaha trávnika riešená pomocou podzemných rozvodov a podzemných zavlažovačov, ktoré autoamtická zavlaha vysunie z trávnika a po skončení zavlažovania sa zavlažovače schovajú späť do trávnika pričom esteticky ani funkčne nerušia trávnik. V nietkorých prípadoch sa rieši zavlažovanie záhrady povrchovo pomocou prenosných postrekovačov. Takýto zavlažovací system sa používa najmä ž finančného dôvodu a pri väčších objektoch ako napríklad futbalové ihrisko. Nevýhoda je že sa počas zavlažovania musí venovať veľa času na prekladanie postrekovačov a nie je dosiahnutá rovnomernosť akú má  automatické zavlažovanie.

Je veľmi dôležité aby bola záhrada rozdelená podľa potreby zavlažovania na jednotlivé logické sekcie aby sa dal rozdeliť rôzny čas zavlažovania jednotlivých častí. Napríklad najväčšia potreba zavlažovania je na slnečných častiach, malá v tieni a iný čas potrebuje kvapková závlaha. Správne rozdelenie potreby do jednotlivých sekcií riešinávrh závlahy. Okrem rozdelenia do sekcií musí návrh rátať aj so správnou dimenziou potrubia, stratami tlaku a prietoku taka by automatické závlahy vyžadovali čo najmenšiu potrebu manipulácie. Automatické zavlahove systemy sú pripojené na centrálny ovládač ktorý ich spúšťa podľa potreby. Na to aby zavlazovaci system nepolieval v prípade dažďa slúži dažďový sensor. Automatické zavlažovanie nerieši iba zavlažovanie trávnika ale aj rastlín, záhonov prípadne balkónov a okien.