Záhradné centrum Ekofit Kotešová
- centrála, lepší sortiment
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Záhradné centrum Ekofit Bratislava

- pobočka
e-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

sk rus de en


      
                                                        stiahnuť 1

Ландшафт

Na základe nami vyhotoveného projektu (prípadne dodaného) realizujeme sadovnícke úpravy záhrad kompletne na kľúč. Sadovnícku úpravu realizuje tím skúsených odborníkov, ktorí na svoju prácu poskytujú náležitú záruku. Po skončení diela sa záhrada odovzdá majiteľovi, ktorého odborne poučíme o jednotlivých komponentoch a ich následnej údržbe.

V prípade záujmu môžeme poskytnúť aj celoročný servis.

Náš typ:
Pri zakladaní záhrad využívame značnú časť rastlín z vlastnej produkcie, čo sa odzrkadlí v ich nižšej cene.

slide-sadovnicke-upravy

Záhrady

My garden.jpg architektura zahrad 6.JPG drevina.jpg dreviny.jpg krasne zahrady.jpg nový  stav.jpg okrasna zahrada 1.jpg okrasna zahrada 2.jpg okrasna zahrada 3.jpg okrasna zahrada 4.jpg okrasna zahrada 5.jpg okrasna zahrada.jpg okrasna zelen1.jpg okrasne dreviny 1.jpg okrasne dreviny.jpg okrasne dreviny1.jpg okrasne rastliny 1.jpg okrasne rastliny 2.jpg okrasne rastliny 3.jpg okrasne rastliny.jpg okrasne rastliny5.jpg okrasne stromky.jpg okrasne stromy5.jpg okrasne zahrady.jpg pekna zahrada 1.jpg pekna zahrada.jpg pekna zahrada4.jpg pekne dreviny.jpg pekne jazierko.jpg pekne rastliny.jpg pekne zahrady 1.jpg predaj drevin1.jpg predaj okrasnych drevin1.jpg projekcia zahrad 1.jpg projekcia zahrad 2.jpg projekcia zahrad.jpg projekcia zahrad1.jpg rastliny do okrasnej zahrady.jpg starostlivost o zahradu 1.jpg starostlivost o zahradu.jpg stromky.jpg stromy do zahrady.jpg stromy zahradne2.jpg stromy.jpg stromy4.jpg udrzba 1.jpg udrzba 2.jpg udrzba 3.jpg udrzba zahrad.jpg udrzba.jpg udrzby zahrad 1.jpg udrzby zahrad.jpg udrziavana zahrada 1.jpg udrziavana zahrada 2.jpg udrziavana zahrada 3.jpg udrziavana zahrada.jpg uprava zahrad1.jpg upravena zahrada 1.jpg upravena zahrada 2.jpg upravena zahrada 3.jpg upravena zahrada.jpg vysadba rastlin 1.jpg vysadba rastlin 2.jpg vysadba rastlin 3.jpg vysadba rastlin.jpg vysadba1.jpg zahrada na projektovana 1.jpg zahrada na projektovana.jpg zahrada.jpg zahrada3.jpg zahrada4.jpg zahrada5.jpg zahradna projekcia 1.jpg zahradna projekcia 2.jpg zahradna projekcia.jpg zahradne rastliny5.jpg

Verejná zeleň

01-verejna-zelen.jpg 03-verejna-zelen.jpg 04-verejna-zelen.jpg 05-verejna-zelen.jpg 06-verejna-zelen.jpg 07-verejna-zelen.jpg 08-verejna-zelen.jpg 13-verejna-zelen.jpg 15-verejna-zelen.jpg 18-verejna-zelen.jpg 20-verejna-zelen.jpg 23-verejna-zelen.jpg 24-verejna-zelen.jpg 26-verejna-zelen.jpg

Zámok Bytča

02-zamok.jpg 03-zamok.jpg 04-zamok.jpg 05-zamok.jpg 06-zamok.jpg 07-zamok.jpg 08-zamok.jpg 09-zamok.jpg

Už 18 rokov tvoríme krásne záhrady pričom sa nám ich podarilo za toto obdobie zrealizovať asi 400. Okrasná záhrada tvorí ďalší priestor pre život preto sa viacerými konzultáciami snažíme čo najviac priblížiť k potrebe jej využitia a predstave zákazníka. Rozhodne doporučujeme celé dielo konzultovať so záhradným architektom aby sme sa vyhli zle  investovaným financiam. Naša firma je pripravená zhotoviť záhrady na kľúč ale nie je pre nás problém spraviť čiastočné dielo alebo zákazníkovy poskytnúť poradenstvo. Okolie domu pretvoríme na raj v ktorom sa budete cítiť dobre a je jedno či zrekonštruujeme staršiu záhradu alebo to je nová záhrada či len predzáhradka.
Záhrada sa neskladá iba z rastlín a trávnika. Okrasné záhrady nie sú len o vysadení rastlín a založení trávnika. Architektúra záhrady ráta aj s použitím ďalších prírodných prvkov ako je kameň , drevo , voda ale aj drobných stavieb akými sú napríklad altánok, posedenie, oporné a dekoračné múriky, pergoly, prípadne fontány alebo záhradné sošky. Pred začatím zhotovenia okrasnej záhrady musí byť ucelená predstava ako chcete záhradu využívať, koľko starostlivosti ste jej ochotný venovať. Ďalej je dôležité zvolenie typu záhrady. Rozlišujeme viacero druhov záhrad: mestské záhrady, vidiecke záhrady, japonské záhrady, kamenné záhrady alebo vodné záhrady. Záhrada musí ladiť s domom alebo okolitým prostredím. Toto všetko riešia po dôkladnej konzultácii projekty záhrad. Pekná záhrada vznikne iba vtedy ak je záhrada ako celok zladená. Voda v záhrade je veľmi vhodný prírodný prvok ktorý okrem veľmi pekného efektu má aj ukľudňujúci účinok hlavne pri tečúcej alebo padajúcej vode. Navyše tečúca voda dokáže veľmi dobre odrušiť okolitý hluk. Navyše sa dá voda v záhrade využívať napríklad na kúpanie, vodné hry alebo relax. Pri realizácii záhrad je vhodné použitie aj kameňov ktorých použitie podroblejšie rieši kapitola záhrada skalky. Účelovo a esteticky je vhodné použitie osvetlenia záhrady. Na trhu je široký sortiment osvetlenia záhrad v rôznych farbách s rôznymi typmi svietidiel a v prípade potreby s automatickým zapínaním alebo na diaľkové ovládanie. Osvetlenie je vhodné okrem účelovosti aj na nasvietenie detailov záhrady ako napríklad stromu odspodu, solitérneho kameňa a pod. čím vzniká vo večerných hodinách nova dimenzia pohľadu na záhradu.
Pre realizácie záhrad sú vhodné drevenné výrobky alebo komponenty z dreva. Nakoľko je drevo prírodný prvok je veľmi vhodný pre záhradu. Z dreva sa najčastejšie budujú záhradné altánky, pergoly či treláže ale tiež je vhodné na spevnené plochy okolo kúpacích jazier, terás, schody a podobne. Môže byť použité aj solitérne ako napríklad dekoračné pne obrastené mechom alebo solitérne totémy z mŕtveho dreva.
Na realizáciu záhrady sa môžu použiť aj prvky ktoré nie sú prírodné ako napríklad záhradné sošky, fontány, kamenné gule a pod. Treba však zvážiť do akého typu ich použijeme pretože napríklad fontána nie je vhodná do vidieckej záhrady a pod. Preto odporúčame voľmu týchto doplnkov konzultovať s firmou ktorá poskytuje záhradnícke služby .