Záhradné centrum  Svederník
- centrála, lepší sortiment
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Záhradné centrum Bratislava

- pobočka
e-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

sk rus de en
Ekofit na facebooku

Odber noviniekJazierka

Voda ako nevyhnutná súčasť života patrí neodmysliteľne k prírode a teda je aj veľmi vhodným doplnkom Vašej záhrady.slide-jazierko                                               architektura jazierok 10.jpg architektura jazierok 11.jpg architektura jazierok 2.jpg architektura jazierok 4.JPG architektura jazierok 7.JPG architektura jazierok 8.JPG jazera.JPG jazierka 11.JPG jazierka 3.JPG jazierka 7.JPG jazierka 9.JPG jazierka do zahrady 2.JPG jazierka do zahrady 3.JPG jazierka do zahrady 4.jpg jazierka do zahrady2.jpg jazierka okrasne 1.JPG jazierka okrasne 11.JPG jazierka okrasne 2.JPG jazierka okrasne 3.JPG jazierka okrasne 7.JPG jazierka okrasne 9.JPG jazierka okrasne.JPG jazierka v zahrade.jpg jazierka.JPG jazierko 1.JPG jazierko 2.JPG jazierko do zahrad 2.JPG jazierko do zahrad 3.jpg jazierko do zahrad 7.jpg jazierko do zahrady 1.jpg jazierko do zahrady 10.JPG jazierko do zahrady 6.jpg jazierko do zahrady 9.jpg jazierko do zahrady1.jpg jazierko zahradne.jpg jazierko3.jpg krasne jazierka 1.JPG krasne jazierka.JPG navrh jazierka 1.jpg navrh jazierka 5.jpg navrh jazierka 6.JPG navrh jazierka.JPG navrhy jazierok 1.jpg navrhy jazierok 4.JPG navrhy jazierok 5.JPG navrhy jazierok 6.JPG navrhy jazierok.JPG okrasne jazero 2.JPG okrasne jazero 4.JPG okrasne jazero-001.jpg okrasne jazierka1 3.jpg okrasne jazierko do zahrady.jpg ozdobne jazierka 1.JPG ozdobne jazierka 10.JPG ozdobne jazierka 11.JPG ozdobne jazierka 3.JPG ozdobne jazierka 4.JPG ozdobne jazierka.JPG pekne jazero.jpg pekne jazero2.jpg pekne jazierka 1.jpg pekne jazierka 3.JPG pekne jazierka 4.jpg pekne jazierka 5.jpg pekne jazierka 7.jpg pekne jazierka 8.JPG pekne jazierka.jpg projekt zahradneho jazera 18.JPG

Kúpacie jazierko

kupacie jazierko 10.JPG kupacie jazierko 11.JPG kupacie jazierko 12.JPG kupacie jazierko 2.JPG kupacie jazierko 3.JPG kupacie jazierko 5.JPG kupacie jazierko 7.JPG kupacie jazierko.JPG
Kamenné prvky

zahradne jazierka z kamena 2.jpg zahradne jazierka z kamena 3.JPG zahradne jazierka z kamena 4.JPG zahradne jazierka z kamena 5.jpg zahradne jazierka z kamena 6.jpg zahradne jazierka z kamena 7.JPG zahradne jazierka z kamena 8.JPG zahradne jazierka z kamena.jpg
Záhradné jazierka

Jazierka v záhrade sú veľmi dobrou voľbou ako doplniť okrasné záhradky o ďalšie prírodné prvky ako je voda, kamene prípadne drevo.
V prvom rade musíme záhradné jazierko správne navrhnúť aby ním plnilo nielen estetickú funkciu ale aby bolo dostatočne funkčné t.j. 
aby bola čistá voda v jazierku. Pre čistotu vody v jazierku sú dôležité najmä tieto vlastnosti:

Dostatočná hĺbka
V jednom mieste minimálne  1,5 m aby sa voda neprehrievala

Okyskičenie jazierka: kyslík pomáha udržiavať čistú vodu a zabraňuje tvorbe rias. Najjednoduchší spôsob ako jazierko správne okysličiť je pomocou vzduchu ktorý  dostaneme do jazierka pomocou padajúcej vody napríklad vodopádu ktorá na seba počas padania viaže kyslík alebo špeciálnymi okysličovačmi.
Okysličenie jazierka
Kyslík pomáha udržiavať čistú vodu a zabraňuje tvorbe rias. Najjednoduchší spôsob ak jazierko správne okysličiť je pomocou vzduchu ktorý dostaneme do jazierka pomocou padajúcej vody napríklad vodopádu ktorá na seba počas padania viaže kyslík alebo špeciálnymi okysličovačmi.
Správna filtrácia
Vodné filtre čistia jazierko nielen od mechanických nečistôt ale aj pomocou ÚV lámp spaľujú baktrérie ktoré spôsobujú tvorbu rias. Voľba správneho filtra závisí od mnohých faktorov. Hlavné faktory sú obsah jazierka a hĺbka jazierka, stanovište jazierka, množstvo vodných rastlín ale aj množstvo chovaných rýb ktoré vodu znečisťujú. Trh ponúka rôzne filtre do jazierka. Na správnu voľbu filtra Vám odporúčame obrátiť sa na našich špecializovaných pracovníkov ktorý Vám pomôžu pri výbere filtra. Filtre do jazierka monitorujeme vedľa jazierka nad jeho úrovňou alebo priamo do jazierka.
Rastliny do jazierka
Majú svoje opodstatnenie nakoľko rastliny okrem estetickej funkcie pre svoju existenciu spotrebuvávajú dusík ktorý sa tvorí v jazierku a ktorý spôsobuje znečistenie riasami. Čím viac rastlín sa v jazierku nachádza, tým sa lepšie jazierko samo čistí. Pri väčšom počte rastlín môžeme použiť aj menší lacnejsí filter. Pri zakladaní jazierka však musíme mať trpezlivosť nakoľko čerstvo nasadené rastliny zo začiatku neplnia svoju funkciu požierača dusíka pokiaľ sa riadne nezakorenia a nerozrastú.

Ak sa vám navrhnutie jazierka alebo stavba jazierka zdá komplikovaná musímve Vás ubezpečiť že pokiaľ je jazierko správne navrhnuté tak je jeho údržba minimálna, voda je čistá a vy sa môžete tešiť z pekného prírodného zvuku v záhrade.
Kúpacie jazierka
V posledných rokoch sa čoraz viac jazierka záhradné využívajú aj na kúpanie pričom si stále zachovávajú svoj okrasný charakter. Okrasná časť jezierka sa dá s citom oddeliť od kúpacej pričom sa jazierko javí ako jeden pekný celok. Kúpacie záhradné jazierko má viacero ďalších výhod v porovaní s bazémni. V prvom rade je to jeho  estetická krása, na svoju prevádzku a udržanie čistej vody potrebujete menej času a financii nakoľko prírodné jazierko pomocou rastlín a padajúcej vody má z časti samočistiaci prírodný systém. Navyše na dosiahnutie čistej vody potrebujete lacnejšie filtre vody. Dôležitým faktorom pri voľbe kúpacieho jazierka alebo bazéna je fakt že bazén používate iba niekoľko mesiacov v roku a počas ostatných sa na záhrade nachádza vypustená múdra jama pričom pri jazierkach máte rôznorodú krásu meniacu sa v každom ročnom období. Dokonca aj v zime je pekné jazierko keď z neho trčia zasnežené trávy a kamene
Údržba jazierka
Pokiaľ je jazierko správne navrhnuté jeho údržba je minimálna. Avšak netreba zabúdať na pravideľné prečistenie filtra. Občas najmä v jesennom období keď opadáva lístie sa musia povyberať nečistoty avšak v prípade potreby sa dá aj táto činnosť zautomatizovať pomocou skimra. V prípade potreby ale hlavne keď je jazierko čerstvo vybudované (rastliny slabo čistia) alebo v najteplejších dňoch (pri prehrievaní jazierka) používame chemiu na čistenie jazierok. V zimnom období sa odporúča keď sa vodná hladina v jazierku o troche zníži a položia sa na vodnú hladinu napríklad kúsky polystyrene ktoré znižujú tlak ľadu na jazernú fóliu na brehoch jazierka.
Ryby do jazierka www.aquapython.sk
V okrasných jazierkach sa často chovajú ryby. Ryby môžu byť okrasné aj úžitkové. Množstvo chovaných rýb by malo byť známe už pri plánovaní jazierka aby sa zvolil vhodný filter. Pri voľbe filtra platí zásada že čím viac rýb sa v jazierku nachádza tým by mal byť filter výkonnejší nakoľko ryby znečisťujú jazierko. V zimnom období netreba zabúdať aby bola hladina jaziekra aspoň v jednom mieste nezamrznutá, prípadne treba do ľadu pravideľne robiť dieru kôli kyslíku. Pri robení dier treba dať pozor aby sa nepoškodila jazierková folia. Ak nechceme mať starosti ani s touto činnosťou môžeme použiť zariadenie ktoré v zime vodu okysličuje.
Čerpadlo do jazierka
Slúži na preháňanie vody cez vodný filter alebo na vháňanie vody do vodopádov alebo potôčikov. Pokiaľ chceme dosiahnúť čo najväčší efekt padajúcej alebo tečúcej vody čerpadlo volíme podľa jeho prietoku vody za minútu. Na takýto účel slúži špeciálna rada čerpadiel s vysokým prietokom.Do úvahy však treba brat stratu tlaku a prietoku prevýšením a vzdialenosťou čerpanej vody.