Záhradné centrum Ekofit Kotešová
- centrála, lepší sortiment
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Záhradné centrum Ekofit Bratislava

- pobočka
e-mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sadovnícke úpravy


Landscaping
Based on our project or possibly supplied Project realized landscaping of the gardens on turneky. Realization of gardens that carries a team of experts in their work provide a proper guarantee. After the work was the owner´s garden transmit that is the lesson of all componets and maintenance.

If you are interested we also offer year-round service.

TIP:
The collating gardens use a large part of our production plant, which is reflected also on the resulting price.

slide-sadovnicke-upravy

Záhrady

My garden.jpg architektura zahrad 3.JPG architektura zahrad 4.JPG architektura zahrad 7.JPG drevina.JPG dreviny do zahrady 1.jpg dreviny do zahrady 2.jpg dreviny do zahrady 3.jpg dreviny do zahrady 4.JPG dreviny do zahrady 5.JPG dreviny do zahrady 6.JPG dreviny do zahrady 7.JPG dreviny do zahrady.jpg dreviny okrasne 5.JPG dreviny okrasne 6.JPG dreviny.jpg dreviny1 1.JPG dreviny1 2.JPG dreviny1 3.JPG dreviny1 4.JPG dreviny1 5.JPG dreviny1 6.JPG dreviny1.JPG kamenné sedenie.JPG krasne zahrady.jpg krasne zahrady1.JPG kvety do zahrady 1.JPG kvety do zahrady 2.JPG kvety do zahrady 3.JPG kvety do zahrady 4.JPG kvety do zahrady 5.JPG kvety do zahrady.JPG navrh okrasnej zahrady 2.JPG navrh okrasnej zahrady 4.JPG navrh okrasnej zahrady 5.JPG nocna zahrada.JPG okrasna zahrada.jpg okrasna zahrada5 1.JPG okrasna zahrada5 2.JPG okrasne dreviny.jpg okrasne dreviny5.JPG okrasne rastliny 1.jpg okrasne rastliny 3.jpg okrasne stromky.jpg okrasne zahrady.jpg pekna zahrada 1.jpg pekna zahrada.jpg pekna zahrada1.JPG pekne zahrady 1.jpg predaj okrasnych drevin1.jpg projekcia 1.JPG projekcia a architektura zaharad 14.JPG projekcia a architektura zaharad 15.JPG projekcia a architektura zaharad 16.JPG projekcia a architektura zaharad 7.JPG projekcia a architektura zaharad 8.JPG projekcia a architektura zaharad 9.JPG projekcia zahrad 1.jpg projekcia zahrad 2.jpg projekcia zahrad.jpg projekcia.JPG projektovanie zahrad 3.JPG rastliny do okrasnej zahrady.jpg rastliny do zahrady.jpg rastliny do zahrady1.JPG sadenie drevin 1.JPG sadenie drevin.JPG sadovnicke upravy 1.jpg sadovnicke upravy 2.JPG sadovnicke upravy 3.jpg sadovnicke upravy.JPG soliter.kamene z Ekofit BA.jpg starostlivost o dreviny 11.JPG starostlivost o dreviny 2.jpg starostlivost o zahradu 1.jpg starostlivost o zahradu.jpg stromy do zahrady.jpg stromy zahradne2.jpg terenne upravy.JPG udrzba 1.jpg udrzba 2.jpg udrzba 3.jpg udrzba zahrad.jpg udrzba.jpg udrzby zahrad 1.jpg udrzby zahrad.jpg udrziavana zahrada 2.jpg udrziavana zahrada 3.jpg udrziavana zahrada.jpg upravena zahrada 1.jpg upravena zahrada 2.jpg upravena zahrada.jpg vysadba rastlin 3.jpg vysadba rastlin.jpg vysadba1.jpg zahrada na projektovana 1.jpg zahrada na projektovana.jpg zahrada okrasna 1.JPG zahrada okrasna.JPG zahrada pekna 2.jpg zahrada pekna 3.JPG zahrada1 1.JPG zahrada1.JPG zahrada10.JPG zahrada4.jpg zahradna architektura 1.JPG zahradna architektura 3.JPG zahradna architektura.JPG zahradna projekcia 1.jpg zahradna projekcia 2.jpg zahradna projekcia.jpg zahradne rastliny5.jpg zahradne upravy 1.jpg zahradne upravy.jpg zahrady 2.JPG zahrady 3.JPG zahrady 4.JPG zahrady 5.JPG zahrady 6.JPG zahrady okrasne 2.JPG zahrady okrasne 3.JPG zahrady okrasne 4.JPG zahrady okrasne 5.JPG zahrady okrasne 6.jpg zahrady okrasne 7.jpg zahrady okrasne.jpg zahrady uprava 1.jpg zahrady uprava 2.jpg zádubnie 8.JPG

Verejná zeleň

01-verejna-zelen.jpg 03-verejna-zelen.jpg 04-verejna-zelen.jpg 05-verejna-zelen.jpg 06-verejna-zelen.jpg 07-verejna-zelen.jpg 08-verejna-zelen.jpg 13-verejna-zelen.jpg 15-verejna-zelen.jpg 18-verejna-zelen.jpg 20-verejna-zelen.jpg 23-verejna-zelen.jpg 24-verejna-zelen.jpg 26-verejna-zelen.jpg 27-verejna-zelen.jpg 28-verejna-zelen.jpg

Zámok Bytča

02-zamok.jpg 03-zamok.jpg 04-zamok.jpg 05-zamok.jpg 06-zamok.jpg 07-zamok.jpg 08-zamok.jpg 09-zamok.jpg

Už 18 rokov tvoríme krásne záhrady pričom sa nám ich podarilo za toto obdobie zrealizovať asi 400. Okrasná záhrada tvorí ďalší priestor pre život preto sa viacerými konzultáciami snažíme čo najviac priblížiť k potrebe jej využitia a predstave zákazníka. Rozhodne doporučujeme celé dielo konzultovať so záhradným architektom aby sme sa vyhli zle  investovaným financiam. Naša firma je pripravená zhotoviť záhrady na kľúč ale nie je pre nás problém spraviť čiastočné dielo alebo zákazníkovy poskytnúť poradenstvo. Okolie domu pretvoríme na raj v ktorom sa budete cítiť dobre a je jedno či zrekonštruujeme staršiu záhradu alebo to je nová záhrada či len predzáhradka.
Záhrada sa neskladá iba z rastlín a trávnika. Okrasné záhrady nie sú len o vysadení rastlín a založení trávnika. Architektúra záhrady ráta aj s použitím ďalších prírodných prvkov ako je kameň , drevo , voda ale aj drobných stavieb akými sú napríklad altánok, posedenie, oporné a dekoračné múriky, pergoly, prípadne fontány alebo záhradné sošky. Pred začatím zhotovenia okrasnej záhrady musí byť ucelená predstava ako chcete záhradu využívať, koľko starostlivosti ste jej ochotný venovať. Ďalej je dôležité zvolenie typu záhrady. Rozlišujeme viacero druhov záhrad: mestské záhrady, vidiecke záhrady, japonské záhrady, kamenné záhrady alebo vodné záhrady. Záhrada musí ladiť s domom alebo okolitým prostredím. Toto všetko riešia po dôkladnej konzultácii projekty záhrad. Pekná záhrada vznikne iba vtedy ak je záhrada ako celok zladená. Voda v záhrade je veľmi vhodný prírodný prvok ktorý okrem veľmi pekného efektu má aj ukľudňujúci účinok hlavne pri tečúcej alebo padajúcej vode. Navyše tečúca voda dokáže veľmi dobre odrušiť okolitý hluk. Navyše sa dá voda v záhrade využívať napríklad na kúpanie, vodné hry alebo relax. Pri realizácii záhrad je vhodné použitie aj kameňov ktorých použitie podroblejšie rieši kapitola záhrada skalky. Účelovo a esteticky je vhodné použitie osvetlenia záhrady. Na trhu je široký sortiment osvetlenia záhrad v rôznych farbách s rôznymi typmi svietidiel a v prípade potreby s automatickým zapínaním alebo na diaľkové ovládanie. Osvetlenie je vhodné okrem účelovosti aj na nasvietenie detailov záhrady ako napríklad stromu odspodu, solitérneho kameňa a pod. čím vzniká vo večerných hodinách nova dimenzia pohľadu na záhradu.
Pre realizácie záhrad sú vhodné drevenné výrobky alebo komponenty z dreva. Nakoľko je drevo prírodný prvok je veľmi vhodný pre záhradu. Z dreva sa najčastejšie budujú záhradné altánky, pergoly či treláže ale tiež je vhodné na spevnené plochy okolo kúpacích jazier, terás, schody a podobne. Môže byť použité aj solitérne ako napríklad dekoračné pne obrastené mechom alebo solitérne totémy z mŕtveho dreva.
Na realizáciu záhrady sa môžu použiť aj prvky ktoré nie sú prírodné ako napríklad záhradné sošky, fontány, kamenné gule a pod. Treba však zvážiť do akého typu ich použijeme pretože napríklad fontána nie je vhodná do vidieckej záhrady a pod. Preto odporúčame voľmu týchto doplnkov konzultovať s firmou ktorá poskytuje záhradnícke služby .
TIP NA UŠETRENIE: V prípade ak zákazník požaduje nižšiu cenu realizácie pri zachovaní rovnakého rozsahu prác a materialu vieme zákazníkovi ponúknuť viacero variant výšky rastlín čo sa odzrkadlí v ich podstatne nižšej cene a takto vieme vísť v ústrety každému zákazníkovi.
Typ:
Postupnoť prác pri realizácii záhrad:
 - Terénne úpravy
- Ostatné zemné práce
- Stavba drobných stavieb (jazierko, terasa, altánok, skalka, posadenie atď)
- Vybudovanie závlahy
- Výsadba rastlín
- Mulčovanie

TERÉNNE ÚPRAVY
Realizácia záhrady by sa mala začať terénnymi úpravami ktoré by mali byť zrealizované nahrubo pokiaľ chceme začať s ostatnými prácami. V súčastnosti je rýchlejšie a ekonomicky výhodnejšie dať si práce zrealizovať špeciálnou technikou ako manuálne pričom aj výsledný efekt a kvalita je lepšia. Ak sa zákaznik rozhodne realizovať si záhradu sám oplatí sa mu na nejaké činnosti si techniku najať alebo si ju zapožičiať. Na terénne úpravy sú nevhodné ťažké mechanizmy a šmykom riadené nakladače ktoré zeminu hĺbkovo utlačia. Najlepšie je používať techniku na to určenú so širokými pneumatikami. Na úpravu záhrad je obzvlášť vhodná technika Jolly, Avant alebo Kubota. Záhradné úpravy sa dnes nezaobídu ani bez rotadaironu ktorý je najmä vhodný na skyprenie pôdy pred založením trávnika avšak dokáže aj zahrabať do pôdy kamene, hrudy zeminy dáva do stredu a preosiatú zeminu na povrch pričom ju hneď vyrovná. Súčastne dokáže ešte aj vysiať trávnik.

OSTATNÉ ZEMNÉ PRÁCE
Za ostatné zemné práce sa považuje najmä vyryhovanie ryhy pre závlahu ako aj samotná inštalácia závlahy. Ďalej treba rátať s tým že musia byť dokončené všetky múriky, schodiská, chodníky, drobné betonárske práce a pod. Respektíve všetky práce ktoré by mohli poškodiť rastliny alebo trávnik pri ich realizácii.

VÝSADBA RASTLÍN
Pokiaľ máme upravený terén a zrealizované drobne stavby môžeme pristúpiť k ďalšiemu kroku ktorým je výsadba rastlín. Umiestnenie rastlín by malo byť podľa projektu ktorý by mal byť navrhnutý tak aby dom a záhrada spolu ladili. Rastliny sadíme do vopred vyhĺbených jám a v prípade potreby (najmä na severnom, strednom a východnom Slovensku) je potreba aj výmena substrátu aby rastlina vykazovala správny rast a mala zdravú farbu. Rastliny ktoré presádzame z kontajnerov môžeme sadiť počas celého roka ale rastliny so zemným balom by sa v lete sadiť nemali nakoľko je zvýšené ryziku ich úhynu. Obzvlášť veľmi opatrne treba sadiť väčšie stromy so zemným balom ktoré sa v lete sadiť nemôžu. Pri sadení je vhodné okrem výmeny substrátu dať aj do výsadbovej jamky potrebné množstvo hnojiva aby sa rastlina čo najskôr zakorenila. Pri väčších rastlinách sa odporúča tieto rastliny zastrihnúť a to najmä pri sadení v letných mesiacov nakoľko zastrihnutím docielime menšie odparovanie vody z rastliny a tým aj jej lepšiu ujateľnosť. Pri sadení stromov a väčších rastlín je dôležité správne ukotvenie rastliny.
MULČOVANIE
Po vysadení rastlín sa odporúča rastliny zamulčovať čo znamená vytvoriť vo výsadenom záhone rastlín vrstvu ktorá zabraňuje prechodu buriny, drží vlahu a navyše je dekoračná. Na zamulčovanie najskôr používame textílie ktoré musia byť vode priepustné aby sa netvorili hubovité choroby. Po uložení textilie zamulčujeme výsadbový záhon mulčovacou kôrou, mulčovacím kameňom, šiškami alebo dekoračným sklom. Najčastejšie je používaná mulčovacia kôra ktorá má okrem prírodného dekoračného charakteru aj ďalšie funkcie do budúcna vytváraním vhodnej mikroklímy pre správny rast rastlín. Nedoporučujeme farebnú mulčovaciu štiepku ktorá svojím rozkladom vytvára nevhodné PH na rast rastlín. Mulčovaním sa vaša záhradka stáva nielen krajšou ale navyše aj menej údržbovou a rastliny majú vytvorené lepšie podmienky pre svoj rast.
ZALOŽENIE TRÁVNIKA
Záhrada sa neskladá iba z rastlín a trávnika : Okrasné záhrady nie sú len o vysadení rastlín a založení trávnika. Architektúra záhrady ráta aj s použitím ďalších prírodných prvkov ako je kameň, drevo, voda ale aj drobných stavieb akými sú napríklad altánok, posedenie, oporné dekoračné múry, pergoly prípadne fontány alebo záhradné sošky. Pred začatím zhotovenia okrasnej záhrady musí byť ucelená predstava ako chcete záhradu využívať, koľko starostlivosti ste jej ochotný venovať. Ďalej je dôležité zvolenie typu záhrady. Rozlišujeme viacero typov záhrad : mestské záhrady, japonské záhrady, kamenné záhrady alebo vodné záhrady. Záhrada musí ladiť s domom alebo okolitým prostredím. Toto všetko riešia po dôkladnej konzultácii projekty záhrad. Pekná záhrada vznikne iba vtedy ak je záhrada ako celok zladená. Voda v záhrade je veľmi vhodný prírodný prvok ktorý okrem veľmi pekného efektu má aj ukludňujúci účinok hlavne pri tečúcej alebo padajúcej vode. Navyše tečúca voda dokáže veľmi dobre odrušiť okolitý hluk. Voda v záhrade sa dá využívať napríklad na kúpanie, vodné hry alebo relax. Pri realizácii záhrad je vhodné použitie aj kameňov ktorých podrobnejšie rieši kapitola záhradné skalky. Účelovo a esteticky je vhodné použitie osvetlenia záhrady. Na trhu je široký sortiment osvetlenia záhrad v rôznych farbách s rôznymi typmi svietidiel a v prípade potreby s automatickým zapínaním alebo na diaľkové ovládanie. Osvetlenie je vhodné okrem účelovosti aj na nasvietenie detailov záhrady ako napríklad stromu odspodu, solitérneho kameňa a pod. čím vzniká vo večerných hodinách nová dimenzia pohľadu na záhradu.
Pre realizáciu záhrad sú vhodné drevenné výrobky alebo komponenty z dreva. Nakoľko je drevo prírodný prvok je veľmi vhodný pre záhradu. Z dreve sa najčastejšie budujú záhradné altánky, pergoly či treláže ale tiež je vhodné na spevnenie plochy okolo kúpacích jazier, terás, schodov a pod. Môže byť soltiérne ako napríklad dekoračné pne obrastené mechom alebo solitérne totemy z mŕtveho dreva.
Na realizáciu záhrady sa môžu použiť aj prvky ktoré niesú prírodné ako napríklad záhradné sošky, fontány kamenné gule a pod. Treba však zvážíť do akého typu ich použijeme pretože napríklad fontána nie je vhodná do vidieckej záhrady a pod. Preto odporúčame voľbu týchto doplnkov konzultovať s firmou ktorý poskytuje záhradnícke služby.
SKALKY
Skalky sú samostatná kapitola okrasných záhrad. V prvom rade ide o použitie ďalšieho významného prírodného matriálu ktorým je kameň. Záhradné skalky majú rôznorodí charakter v závistlosti od ich prevedenia alebo druhu, množstva kameňa a rastlín. Veľkú tradíciu majú hlavne v Azii a Japonsku odkiaľ sa dodnes čerpajú námety na založenie skalky. V týchto skalkách je každy kameň  vopred starostlivo vybratý a má svoje určené miesto, natočenie a polohu. Záhrady a skalky majú v Azii veľkú tradíciu a okrem okrasnej funkcie spĺňajú rôzne energetické a relaxačné funkcie z ktorých asi najznámejšia je Feng Shuei. Nedoporučuje sa do skaliek používať viac ako dva, maximálne tri druhy kameňa. Skalky sú najmä vhodné pre menšie okrasné záhradky, predzáhradky, avšak budujú sa aj v okolí vodných prvkov alebo samostatne.
Kamene v záhrade nemusia byť použité iba do skaliek, veľmi vhodné sú pri budovaní jazierok alebo sa môžu použiť solitérne kamene dominujú a pútajú pohľad. Kamene sa tiež používajú na oporné dekoračné múriky a to na múriky betónové alebo suché múriky. Veľmi estetické je aj použitie kameňov na rôzne spevnené plochy či už ide o ucelené plochy, chodníky alebo chodníky na ktoré sa používajú kamenné šlapáky. Rastliny do skalky vyberáme obzvlášť uvážene tak aby skalku moc neprerástli ale aj aby vydržali extrémenjšie podmienky medzi kamenmi. Veľmi vhodné do skaliek sú trvalky, ktoré nielen že spĺňajú tieto požiadavky ale aj pekne kamene obrastú čím vytvárajú prírodný charakter skalky. V prípade že použijeme pôdopokryvné rastliny skalku alebo jej časť kde sú tieto rastliny nemulčujeme aby sa tieto rastliny mohli rozrásť. Okrem trvaliek môžeme použiť na výsadbu skaliek aj zakrslé ihličnany alebo kry prípadne kvety do skalky. Pre skalky je vhodný aj bonsaj.
Skalka v záhrade je veľmi pekný doplnok a skvalitňuje estetickosť záhrady avšak treba pri nej rátať s o ničo vyžšou starostlivosťou ako pri bežnom záhone.